شرایط استفاده و بهره‌برداری عمومی

شرایط استفاده و بهره‌برداری عمومی از مدوپد

نگارش اول – فروردین ۹۹

مقدمه

استفاده و بهره‌برداری از پلتفرم مدوپد (https://modopod.ir) و سرویس‌ها، ابزارها، اپلیکیشن‌ها، و سایر وب‌سایت‌ها و دامنه‌ها و نشان‌های تجاری وابسته به آن، که از این پس در این سند «مدوپد»‌ نامیده می‌شود، برای تمام افرادی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران، اهلیت قانونی خرید و فروش و نیز بهره‌برداری و مشارکت در فضای مجازی را دارند، و در این سند «کاربر / کاربران» خوانده می‌شود، به شرط رعایت قوانین و شرایط این سند و سایر اسناد ارجاع یا اشاره شده، آزاد است.

منظور از «طرح» دراین سند طرح‌ها، عکس‌ها و آثار هنری است که هنرمندان برای چاپ یا گلدوزی روی محصولات عرضه شده در مدوپد، در این پلتفرم بارگذاری می کنند و همچنین منظور از «طرح- محصول» در این سند، محصولات عرضه شده در مدوپد با طرح‌هایی است که هنرمندان ارائه نموده‌اند.

پذیرش شرایط استفاده:

۱. این سند و سایر سندهایی که در این متن به آن‌ها ارجاع داده می‌شود، مجموعاً جزو شرایط استفاده و بهره‌برداری از «مدوپد» است.
۲. شرایط استفاده از مدوپد، جزو قراردادهای قانونی الزام‌آور فی‌مابین کاربر (شما) و «مدوپد» (شرکت سهامی خاص انرژی مثبت به شماره ثبت——- در جمهوری اسلامی ایران) است.
۳. این سند، حقوق و مسئولیت‌های کاربران را به هنگام بهره‌برداری و استفاده از مدوپد بیان می‌کند. لذا مستلزم است که دقیق خوانده و رعایت شود. با استفاده از یکی یا تمامی سرویس‌های «مدوپد» (حتی صرف بازدید و جست‌وجو در وب‌سایت)، شما اطلاع و موافقت خود را با شرایط استفاده و بهره‌برداری از «مدوپد» اعلام کرده‌اید و در صورتی که با این شرایط موافقت ندارید، نباید از خدمات «مدوپد» استفاده نمایید.
۴. «مدوپد» پلتفرمی است است برخط (online) که کاربران آن به عنوان هنرمند و خریدار تعریف می شوند. هنرمندان علاوه بر بارگذاری طرح های خود، به توسعه محتوا و شبکه خود نیز می‌پردازند. از این رو، «مدوپد» چندین سند متفاوت شرایط استفاده خواهد داشت که ناظر به کارکردها و بهره‌برداری‌های مختلف از خدمات «مدوپد» است. در این سند، برخی از این شرایط عمومی و اختصاصی آمده است اما برای هر گونه بهره‌برداری از مجموعه خدمات «مدوپد»، باید سایر اسناد مربوط به آن را (حتی اگر در این سند به آن اشاره یا ارجاع نشده است) نیز مطالعه نمایید و با پذیرش شرایط آن، در «مدوپد» فعالیت کنید؛ زیرا مفاد آن اسناد نیز جزو قوانین و شرایط استفاده از «مدوپد» است.
۵. «مدوپد» ممکن است در هر زمانی نسبت به، به‌روزرسانی این سند اقدام کند. در صورتی که به تشخیص «مدوپد» این تغییرات عمده و جدی باشد، از طریق ایمیل یا انتشار در بسترهای «مدوپد»، به اطلاع شما (کاربر گرامی) خواهد رسید. شما می‌توانید با مطالعه این تغییرات نسبت به تدوام همکاری و استفاده از خدمات «مدوپد»، تصمیم‌گیری کنید. مستحضر باشید که ادامه استفاده از خدمات «مدوپد» به معنای پذیرش این تغییرات است و ادعای جهل و عدم آگاهی نسبت به آن در هر حال مسموع نخواهد بود.
حساب کاربری در «مدوپد»
۱. شما (کاربر) برای استفاده از خدمات مختلف «مدوپد»، به ایجاد حساب کاربری نیاز دارید و با تاسیس حساب کاربری می‌پذیرید که این قرارداد را به طور کامل مطالعه کرده‌اید و شرایط و قوانین آن را پذیرفته‌اید.
۲. مطابق قوانین و مقررات ایران، برای خرید و فروش و استفاده از سرویس‌های تجاری، دارا بودن حداقل سن قانونی لازم است. فلذا شما (کاربر) می‌بایست ۱۸ (هجده) ‌سال تمام یا بیشتر سن داشته باشید و در غیر این صورت تنها با مجوز و نظارت قانونی والدین قانونی یا سرپرست قانونی خود می‌توانید از خدمات «مدوپد» مانند خرید محصولات و بارگذاری طرح خود استفاده کنید.
۳. برای حساب کاربری لازم است یک شماره همراه معتبر و متعلق به خودتان ارائه کنید. در غیر این صورت، شما (کاربر) در برابر مالک شماره همراه تماماً و کاملاً مسئول خواهید بود. همچنین با هر شماره همراه فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد.
۴. نام کاربری شما به صورت عمومی نمایش داده می‌شود و به تمامی فعالیت‌های شما (کاربر) در «مدوپد» پیوند می‌خورد؛ بنابراین نام کاربری مناسبی برای خود انتخاب کنید. انتخاب نام‌های غیر اخلاقی (توهین‌آمیز، مبتذل، رکیک و زننده)، نام‌ها و نشان‌هایی که جزو مالکیت معنوی دیگران به شمار می‌آیند یا به برندهای ثبت شده متعلق است (مگر با ارائه مدارک و مجوزهای مستند)، جزو مصادیق نقض شرایط استفاده از «مدوپد» است.
۵. با «مدوپد» و دیگر کاربران «مدوپد»، اعم از دیگر هنرمندان و البته مشتریان، صادقانه رفتار و از خود اطلاعات دقیق وارد کنید. درج اطلاعات نادرست یا تظاهر به شخصی دیگر بودن در تاسیس حساب کاربری، جزو مصادیق جرم در «مدوپد» و شکایت توسط دیگران است و حسب مورد و بنا به تصمیم «مدوپد» ممکن است منجر به تعلیق یا مسدود شدن یا حذف کامل حساب کاربری شما (کاربر) در «مدوپد» گردد.
۶. شما (کاربر) به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری شما انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست.
۷. اگر شما (کاربر) به عنوان یک واحد تجاری (شخصیت حقوقی) برای ثبت و تاسیس حساب کاربری در «مدوپد» اقدام می‌کنید، به صورت شخصی اقرار و ضمانت کرده‌اید که به عنوان نماینده آن واحد تجاری (شخصیت حقوقی) اختیار و قدرت موافقت و تبعیت از قوانین و شرایط استفاده از «مدوپد» را به عهده دارید. همچنین قید می‌شود که واگذاری حساب‌ کاربری به غیر، در «مدوپد» تعریف نشده است.
۸. مسئولیت حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری، مانند نام کاربری و رمز عبور، با شما (کاربر) است. لذا در حفظ و ارتقاء امنیت رمز عبور خود مراقبت‌های لازم را داشته باشید و در صورت سرقت یا مفقود شدن اطلاعات کاربری در اسرع وقت به «مدوپد» اطلاع دهید. همان طور که در بالا ذکر شد مسئولیت همه فعالیت‌های انجام شده از حساب کاربری به عهده کاربر (شما) است.
۹. ایجاد حساب کاربری در «مدوپد» و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از «مدوپد»، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، فرانشیز و یا نظایر آن را مابین شما (کاربر) و «مدوپد» ایجاد نخواهد کرد.
۱۰. ممکن است «مدوپد» در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، شما (کاربر) متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام‌شده از سوی «مدوپد» ارائه کند. در غیر این صورت، «مدوپد» می‌تواند حساب کاربری را مسدود کند و به شما (کاربر) هیچ خدماتی ارائه نکند.


سیاست حفظ حریم خصوصی
۱. حفظ اطلاعات خصوصی کاربران، جزو موارد مهم «مدوپد» است. شما با استفاده از «مدوپد» رضایت خود را جهت استفاده و دسترسی به اطلاعات خود، به ‌‌شیوه‌ای که در این سند بیان می‌شود و همچنین برای بهبود تجربه‌های کاربری و تسهیل روابط تجاری فی‌مابین کاربران، اعلام می‌کنید. این سیاست صرفاً بر موارد استفاده و بهره‌برداری از «مدوپد»، صدق می‌کند و «مدوپد» هیچ مسئولیتی در قبال محتوا یا سیاست‌های حفظ حریم شخصی سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها یا سایر خدمات هیچ یک از اعضای خود، شرکا و همکاران تجاری، اشخاص ثالث بهره‌بردار از خدمات «مدوپد» ندارد.
۲. «مدوپد» بر آن است که تمامی کاربران آن حداقل هجده سال تمام (سن قانونی) یا مجوز و نظارت قانونی والدین قانونی یا سرپرست قانونی خود را داشته باشد. لذا این قانون به مواردی که در زیر سن قانونی از «مدوپد» استفاده می‌کنند نمی‌پردازد.
۳. بسته به خدمات و سرویسی که شما (کاربر) انتخاب خواهید کرد، «مدوپد» اطلاعاتی را از شما دریافت و ذخیره می‌کند؛ اطلاعاتی نظیر نام و نام‌خانوادگی، کد ملی، شماره همراه، ایمیل،‌ نشانی پستی و تلفن محل سکونت و کسب‌وکار، اطلاعات حساب بانکی.
۴. ممکن است «مدوپد» جهت اطمینان بیشتر نسبت به رعایت مفاد شرایط و ضوابط استفاده از «مدوپد» و دریافت اطلاعات بیشتر از برخی هنرمندان در پلتفرم پیرامون وضعیت کسب‌وکار یا کالاهای عرضه‌شده، و نیز برای احراز صحت برخی موارد ادعاشده یا خدمات ویژه، از شما (کاربر) درخواست کند تا برگ تکمیل تقاضای آن کالا یا خدمت را تکمیل کنید.
۵. همچنین به دلیل رعایت مسائل امنیتی، صحت‌سنجی، پیگیری برخی موارد خاص، پیگیری‌های حقوقی، افزایش بهره‌وری و دقت در فرآیندهای کاری «مدوپد»، ممکن است اطلاعات دریافتی از شما (کاربر)، توسط کارکنان مختلف «مدوپد» یا گروه‌های مشاور، در زمان‌بندی‌های مختلف رویت و بررسی گردد.
۶. فعالیت‌های شما (کاربر) در پلتفرم «مدوپد» با نام کاربری‌تان پیوند دارد و بر اساس نسخه فعلی یا آتی پلتفرم مدوپد، تمام یا بخشی از اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما (کاربر)به صورت پیش‌فرش در پلتفرم اصلی «مدوپد» و نیز اپلیکیشن‌ها و سایر ابزارهای و صفحات وابسته به آن، برای عموم مخاطبان پلتفرم «مدوپد» قابل‌مشاهده است و نیز در فضای مجازی و اینترنت (مانند نتایج موتورهای جستجوگر ایرانی و خارجی و شبکه‌های اجتماعی وابسته به اینترنت)، در دسترس دیگران برای جستجوی شما در این فضاها قرار دارد. البته کاربران «مدوپد» با امکانات کنونی یا بعدی حساب کاربری، می‌توانند تنظیماتی را برای اطلاعات پایه و اشتراک‌گذاری انجام دهند. از جمله اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما (کاربر) در «مدوپد» از این قرار است: نام و عکس‌تان؛ تاریخ پیوستن و حضورهای مختلف تان در «مدوپد»؛ محصولاتی که خرید کرده‌اید یا درباره آن‌ها نظر و امتیاز داده‌اید؛ نظرهایی که شما در صفحات مختلف مدوپد ارائه کرده‌اید (مانند مطالب وبلاگ)؛ دنبال‌کنندگان شما و دنبال‌شوندگان توسط شما (کاربر)؛ صفحه گالری و صفحات محصولاتی که برای فروش یا اهدا (مجانی) عرضه کرده‌اید و محصولاتی که فروش رفته است و تعداد آنها؛ نظرها و امتیازهای خریداران و مخاطبان «مدوپد» در صفحه هنرمند یا آثارهنری و دسته‌بندی‌ها و رتبه‌بندی‌های انجام گرفته از سوی «مدوپد».
۷. ممکن است شما از طریق یک سیستم و اپلیکیش واسط و بیرون از «مدوپد»، به «مدوپد» متصل شوید که در این صورت، درخواست دریافت اطلاعات از شما (کاربر)، تابع قوانین و شرایط ذکر شده خواهد بود.
۸. «مدوپد» به دلایل متعددی، از جمله درک رفتار مشتریان خود و تدارک تجربه مشتری بهتری برای ایشان، از فن‌آوری‌هایی مانند کوکی‌ها (نظیر cookies, clear gifs, log files, and flash cookies) استفاده می‌‌کند.
۹. «مدوپد» اطلاعات دریافتی خود از کاربران را به شیوه‌های مختلفی استفاده خواهد کرد؛
۱۰. «مدوپد» می‌تواند از پیشنهادهای ارائه‌شده توسط شما (کاربر) در راه‌های ارتباطی خویش با مخاطبان، برای ارتقای خدمات خود به کاربران و مخاطبان استفاده کند.
۱۱. «مدوپد» جهت برقراری ارتباط با شما (کاربر)، از کلیه روش‌های در دسترس مانند شماره تماس (برقراری تماس یا ارسال پیامک)، ایمیل، ارسال نوتیفیکیشن در اپلیکیشن و پیام در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان و سایر کانال‌های ارتباطی استفاده خواهد کرد.
۱۲. «مدوپد» در تعامل با برخی شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان سرویس‌های موردنیاز، با بهره گیری از ابزارهای تحلیل دیتا و نتیجه حاصل از آن، به تحلیل، طراحی و اجرای برنامه‌های بازاریابی خواهد پرداخت. همچنین با ارائه‌دهندگان خدمات جمع‌آوری، بهره‌برداری، ارتقا و تحلیل اطلاعات جهت ارائه خدمات بهتر به مخاطبان و کاربران خود، همکاری می‌کند.
۱۳. «مدوپد» اطلاعات شما را به شخص ثالث، بدون دریافت رضایت شما، یا در مواردی که در این سند قید شده است، به فروش نخواهد رساند.
۱۴. «مدوپد» اطلاعات کاربران خود را در صورت درخواست رسمی مراجع ذی‌صلاح قضایی و انتظامی در اختیار آن مراجع قرار خواهد داد و تابع قوانین جمهوری اسلامی عمل خواهد کرد.
۱۵. «مدوپد» به عنوان یک واحد فن‌آور بنا به سیاست‌های خود جهت توسعه‌ی کسب‌وکارهای خود، از ابتدا و در طول مسیر رشد، همواره با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی در ارتباط مستمر بوده و خواهد بود. بر این اساس و در راستای افزایش بهره‌وری، توسعه اکوسیستم کسب‌وکارهای خرد، افزایش سطح رضایت مشتریان، توسعه و ارتقای پلتفرم «مدوپد»، به حسب مورد و تعریف طرح‌های احتمالی در تعامل با دانشگاه‌ها، اساتید و پژوهشگران، «مدوپد» مجاز است جهت تسهیل و تسریع در رسیدن به اهداف فوق، اطلاعات طبقه‌بندی‌شده در اختیار خود را در دسترس افراد و مجموعه‌های فوق‌الذکر قرار دهد.

محتوای شما (کاربر):

۱. آنچه شما (کاربر) به هر طریقی از قبیل طرح، عکس، نام کاربری و پروفایل، درج کامنت و نظر، نام گالری ، شرح و توضیح طرح و نظایر آن و به طور کلی هر آنچه شما حین استفاده از خدمات «مدوپد» در پلتفرم‌های «مدوپد» درج و منتشر می‌کنید، محتوا نامیده می شود و صرفاً محتوای شما بوده و «مدوپد» به هیچ عنوان مخاطب ادعایی پیرامون آن نخواهد بود و نسبت به آن هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.
۲. مسئولیت فردی و انحصاری هر آنچه از سوی شما (کاربر) در بسترهای تهیه‌شده توسط «مدوپد» درج و منتشر می‌گردد به عهده شما (کاربر) خواهد بود و «مدوپد» نسبت به هر گونه خسارت یا ادعای احتمالی هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. مسئولیت پاسخگویی نسبت به مواردی که درج محتوا توسط شما (کاربر)، به هر طریق منجر به نقض حقوق اشخاص ثالث گردیده است، به عهده شما (کاربر) خواهد بود.
۳. شما (کاربر) با درج محتوا در هر بخش از بسترهای «مدوپد»، مجوز بهره‌برداری از آن محتوا را به «مدوپد» اعطا می‌کنید. «مدوپد» ضمن حفظ حقوق شما (کاربر)، مجاز خواهد بود، در راستای توسعه طرح اکوسیستم و پلتفرم اجتماعی «مدوپد»، مطابق این مجوز از محتوای شما (کاربر) استفاده کند؛ مانند انتشار و بازنشر محتوای شما در بخش‌های مختلف «مدوپد» و کانال‌های گوناگون آن (نظیر سوشال‌ها)، برای طرف‌های همکار در حوزه مارکتینگ و قرار گرفتن در فهرست‌های «مدوپد»؛ و همین‌طور «مدوپد» برای آموزش و ارتقای کاربران خود می‌تواند از محتواهای کاربران استفاده کند.
۴. «مدوپد» نسبت به حفظ دقیق و کامل حقوق مالکیت فکری تمام افراد (کاربر) ‌در بسترهای خود، حساسیت ویژه‌ای دارد. در صورتی که هر گونه محتوای مندرج در بسترهای «مدوپد» را ناقض حقوق مالکیت فکری خود می‌دانید، می‌توانید «مدوپد» را نسبت به این امر مطلع سازید تا در صورت صحت، «مدوپد» نسبت به حذف و اخطار به شخص خاطی اقدام کند. همچنین آگاه باشید، در صورتی که محتوای درج شده توسط شما (کاربر)، به وسیله «مدوپد»، ناقض حقوق مالکیت معنوی و فکری یا قوانین، تشخیص داده شود، «مدوپد» می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند.
۵. «مدوپد» بر آن است تا پلتفرم اجتماعی «مدوپد» یک محیط امن، قابل‌اعتماد و شفاف باشد. لذا درج هر گونه محتوایی (حتی نام کاربری، گالری و محصول) که به نوعی ناقض قوانین موضوعه، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و نظم عمومی کشور باشند، ممنوع خواهد بود. شما (کاربر) متعهد خواهید بود از درج هر گونه محتوای غیرقانونی، غیراخلاقی، تهدیدآمیز، ناقض حقوق دیگران، حاوی عبارات ناپسند و گمراه‌کننده برای مخاطب خودداری کنید. «مدوپد» محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق و یا به نوعی مغایر با اصول و قواعد پلتفرم اجتماعی «مدوپد» بداند، می‌تواند بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه «مدوپد» مسموع نخواهد بود.

مالکیت و مصونیت «مدوپد»:

۱. مطابق این سند، «مدوپد» یک مجوز قابل‌فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از «مدوپد»، به شما (کاربر) اعطا می‌کند.
۲. مطابق این سند، شما (کاربر) اعلام می‌کنید از هر گونه استفاده از خدمات «مدوپد» که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می‌شود، خودداری خواهید کرد. به طور مثال، شما (کاربر) متعهد خواهید بود، هرگونه مجوزی که برای عرضه طرح-محصول نیاز است، اخذ و بر اساس آن محصولات را در گالری متعلق به شما (کاربر) عرضه کنید. عواقب عدم اخذ این مجوزها و ورود هرگونه خسارت به اشخاص ثالث، مستقیماً و منحصراً به عهده شما (کاربر) خواهد بود.
۳. هرگونه جمع‌آوری با/بدون قصد استفاده اطلاعات دیگران، استفاده از اطلاعات مشتریان «مدوپد» که صرفاً در راستای ارائه محصولات در اختیار شما قرار گرفته است، سوء‌استفاده از دارایی‌های مادی و غیر مادی «مدوپد»، نفوذ در نرم‌افزارهای «مدوپد» و کدهای نرم‌افزاری مربوطه و مهندسی معکوس طرح پلتفرم اجتماعی «مدوپد»، ممنوع است.
۴. شما (کاربر) متعهد خواهید بود که از علائم و اسامی تجاری یا هر نوع علائم دیگر متعلق به «مدوپد»، فقط به منظور شناساندن و تبلیغات طرح‌های خود در «مدوپد» و در محدوده این قرارداد و صرفاً در جهت منافع پلتفرم اجتماعی «مدوپد»، استفاده خواهید کرد. هرگونه اقدام به ثبت هر یک از اسامی و علائم تجاری متعلق به «مدوپد»، یا هر اسم و نشان و علامتی که می‌تواند به علت شباهت با علائم متعلق به «مدوپد» اشتباه‌برانگیز باشد، و نیز استفاده از نام‌ها و علائم «مدوپد» در نام غرفه‌ها یا محصولات، ناقض این توافق خواهد بود.
۵. همواره حق مالکیت «مدوپد» بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی «مدوپد» محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی متعلق به «مدوپد» (مانند پلتفرم در نسخه وب و اپلیکیشن، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح‌های بازاریابی، تخفیف‌ها، کمپین‌ها، علامت‌ها) در غیر چارچوب مشخص شده از سوی پلتفرم اجتماعی «مدوپد» یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیرمستقیم، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است.
۶. در صورت هر گونه سوء استفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک این دارایی‌ها برای منافعی خارج از پلتفرم «مدوپد»، استفاده و بهره‌برداری در چارچوب غیر، تعریف شده از سوی «مدوپد»، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی‌ها، «مدوپد» مجاز است در مرحله نخست، تذکر شفاهی یا کتبی دهد یا کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات «مدوپد» به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.
۷. کاربران «مدوپد» متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از طرح‌های بازاریابی پلتفرم اجتماعی «مدوپد» به صورتی که به «مدوپد» یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در طرح‌های در جریان «مدوپد» سوءاستفاده کنند (مانند بهره‌برداری در جهت منافع شخصی یا آسیب زدن به «مدوپد» اعم از آسیب مادی یا معنوی) ، «مدوپد» ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، مجاز خواهد بود مطالبات کاربر را که با سوءاستفاده کسب کرده است مسدود کند، با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه آن اقدام کند و کاربر حق هیچ گونه ادعایی در این خصوص ندارد.
۸. در صورتی که «مدوپد» به جهت اقدامی که شما (کاربر) انجام داده‌اید تحت پیگرد قانونی قرار گرفت، شما (کاربر) متعهد به دفاع و مصون ساختن «مدوپد» از این گونه ادعاها خواهید بود. این بدان معناست که شما (کاربر) در این موارد از «مدوپد» (شامل کلیه کارمندان و اشخاص تحت همکاری وی) دفاع خواهید نمود و «مدوپد» را نسبت به تمام هزینه‌هایی که ممکن است در این جریان (اعم از هزینه‌های دادرسی، جذب وکلای مدافع و محکومیت‌های مالی) به «مدوپد» تحمیل شود، مصون نگاه خواهید داشت.
۹. ممکن است در جریان استفاده از خدمات «مدوپد»، با اشخاص دیگر حاضر در پلتفرم به صورت آنلاین تعامل داشته باشید. مستحضر باشید، «مدوپد» نظارتی بر این گونه مسائل ندارد و مسئولیت هر آنچه ممکن است در اثر این تعاملات روی دهد با خود اشخاص خواهد بود.
۱۰. هر محتوایی که هر شخص (کاربر) در «مدوپد» منتشر می‌کند، مستقیماً مرتبط با شخص وی است و «مدوپد» هیچ گونه مسئولیتی از جهت صحت، قانونی بودن و تطابق محتواهای منتشرشده با قواعد کپی‌رایت نخواهد داشت.
۱۱. شرایط این سند و مصونیت «مدوپد»، مانع پیگیری قانونی توسط «مدوپد» یا کاربران در مراجع ذی‌صلاح در جمهوری اسلامی نیست.
۱۲. «مدوپد» تلاش می‌کند خدمات خود را برای همه دستگاه‌ها و گوشی‌ها و شبکه‌های مرتبط با اینترنت ارائه کند اما نسبت به آن هیچ تضمینی نمی‌دهد.

استفاده از خدمات «مدوپد» (خرید و فروش)

شما (کاربر)، مطابق شرایط این سند و با تاسیس حساب کاربری می‌توانید در «مدوپد» گالری بسازید و طرح هایتان را عرضه کنید و طرح-محصولاتتان را بفروشید یا محصول موردنظرتان را سفارش دهید و خرید کنید. در فرایند خرید و فروش در «مدوپد»، علاوه بر حاکم بودن شرایط عمومی حساب کاربری، حریم خصوصی و محتوای شما (کاربر)، قواعد خاص دیگری نیز جزو شرایط استفاده از «مدوپد» برای طرفین معامله (هنرمند و خریدار) است که در ادامه آمده است.

الف. ایجاد گالری و سهم طرفین:

۱. راه‌اندازی گالری و در اختیار گرفتن فضایی برای عرضه طرح ها و طرح-محصول ها در «مدوپد»، رایگان و بدون پرداخت هر گونه هزینه‌ای است. هنرمند(کاربر) برای هر طرح-محصول خود درصدی به عنوان حق هنرمند(کاربر) مشخص می کند و در ازای فروش هر طرح-محصول هنرمند(کاربر)، پس از دریافت محصول توسط مشتری، درصد مذکور طبق روال زیر به حساب هنرمند(کاربر) واریز می گردد.
۲. مبلغ خالص سهم هنرمند(کاربر) از درآمد حاصل از فروش طرح-محصول عرضه و فروخته‌شده از طریق گالری اختصاص داده‌شده به هنرمند(کاربر) ، در صورت رضایت مشتری و پس از کسر کسور قانونی، طبق زمان‌بندی «مدوپد» برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب بانکی (از طریق شماره بانکی شبا) که مالکیت کامل آن متعلق به هنرمند است، پرداخت می‌شود.

ب. اداره گالری و بهره‌برداری از آن:

۱. راه‌اندازی و مدیریت گالری پس از فعال‌سازی آن توسط «مدوپد»، به طور کامل به عهده هنرمند(کاربر) خواهد بود. فلذا کلیه مسائل مربوط به آن از قبیل تولید و بارگذاری محتوا و اطلاعات طرح ها و تنظیم درصد سود هنرمند(کاربر) به عهده هنرمند(کاربر) خواهد بود. «مدوپد» مطابق مقررات و شرایطی که بخش مهمی از آن در این سند منتشر شده و به اطلاع کلیه کاربران (اعم از خریداران و هنرمندان) رسیده است.
۲. بنای اولیه «مدوپد» تسهیل و تسریع در عرضه محصولات و آثار هنرمندان در فضای زندگی و تدوام این امر است؛ اما ممکن است «مدوپد» در شرایطی و بنا به هر دلیل متعارفی، از هنرمند(کاربر) ‌درخواست ارائه مدارک و اطلاعات تکمیلی درباره طرح عرضه‌شده کند. در این صورت، هنرمند(کاربر) متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طی فرصت اعلام‌شده از سوی «مدوپد» ارائه کند. در غیر این صورت، «مدوپد» می‌تواند حساب کاربری هنرمند(کاربر) را به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا حساب کاربری و هنرمندی کاربر را حذف کند یا از فروش محصول یا محصولاتی جلوگیری کند و هنرمند(کاربر) از این جهت حق هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت.
۳. نام‌گذاری گالری و محصولات و نیز معرفی و توضیحات مربوط به آن‌ها، مشمول شرایط مندرج در «محتوای کاربر» است. از‌این‌رو، به کار بردن هرگونه عبارت یا جمله‌ای در نام‌گذاری گالری، طرح یا طرح-محصول و همچنین توضیحات و ویژگی‌هایی که برای گالری، طرح و طرح-محصولات خود می‌نویسید، در صورتی که صرفاً ادعا بوده و ادله اثبات‌کننده برای آن نداشته باشید، ممنوع است و هرگونه ادعایی از سوی اشخاص ثالث به عنوان سرقت یا نقض مالکیت فکری و معنوی، برعهده هنرمند(کاربر) است و در صورت اقدام از سوی هنرمند(کاربر)، «مدوپد» می‌تواند طبق شرایط پایان همکاری و فسخ عمل کند.
۴. عرضه، تبلیغ و فروش طرح‌ها یا نشان‌های محصولات غیرقانونی و غیرمجاز در گالری ممنوع است. همچنین عرضه، تبلیغ و فروش هر محصولی که به اخذ مجوز خاصی نیاز دارد، بدون گرفتن مجوز‌های لازم ممنوع است و در صورت تخلف هنرمند(کاربر) و منجر شدن به آسیب یا شکایت اشخاص، هنرمند(کاربر) ضامن جبران خسارت و «مدوپد» مبرّی از مسئولیت است.
۵. استفاده از عناوین نیازمند مجوز از وزارتخانه‌ها یا سازمان‌های دولتی و مراکز علمی و حوزوی، اسامی متعلق به برندهای ثبت‌شده،‌ اسامی مقدس (مانند نام‌ها و القاب چهارده معصوم و امام‌زادگان مشهور)، نام‌های کامل یا اختصاری متعلق به دولت، اسامی آثار ملی و تاریخی، اسامی دانشمندان، هنرمندان و افراد مشهور معاصر، بدون گرفتن مجوزهای لازم، ممنوع است و در صورت تخلف هنرمند (کاربر) و منجر شدن به شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی، تمام مسئولیت و عواقب آن با هنرمند است.
۶. هنرمند(کاربر) می‌پذیرد که از گالری اختصاص داده‌شده به وی، صرفاً جهت عرضه، فروش و ارسال همان طرح محصولات مندرج در گالری استفاده کند. فلذا فروش و ارسال هر محصول عرضه نشده در گالری (اعم از قانونی یا غیرقانونی، دارای مجوز یا بدون مجوز)، از طریق سفارش خرید «مدوپد»، ممنوع است. بر این اساس کلیه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری ناشی از اقدام به این مسئله، به طور کامل به عهده هنرمند(کاربر) است و وی موظف به جبران کلیه خسارات ناشی از آن و پاسخگویی به «مدوپد» و همچنین مراجع ذی‌صلاح قضایی خواهد بود.
۷. اگر هنرمندی برای یک ماه، چه از طریق سایت یا اپلیکیشن، هیچ ورودی به پروفایل کاربری یا گالری خود نداشته باشند، «مدوپد» می‌تواند حساب کاربری و گالری کاربر را مسدود و تعطیل کند.
۸. نظر به تکلیف قانونی صاحبان کسب‌وکارها مبنی بر اعلام مالیات‌های تکلیفی خود به اداره مالیات حوزه مالیاتی مربوطه، هر یک از کاربران (اعم از مشتریان و هنرمندان) موظف‌اند، نسبت به انجام تکالیف قانونی خود پیرامون این مسئله در مواعد مقرر اقدام کنند. بدیهی است ارائه گزارش‌های مالیاتی «مدوپد» به اداره مالیات، ارتباطی به کاربران و بویژه هنرمندان ندارد و به هیچ عنوان نافی تکالیف قانونی آن‌ها نخواهد بود.
۹. کاربران «مدوپد»، مجاز نیستند بازدیدکنندگان سایت و نیز اعضای آن (خریدار یا هنرمند) را با هدف خرید و فروش محصولات، به بیرون از پلتفرم «مدوپد» هدایت کنند. در صورت اطلاع «مدوپد» از این موضوع، «مدوپد» مجاز است دسترسی کاربر را معلق یا قطع کند و درباره میزان معاملات و درآمد حاصله و دریافت کارمزد و کسر از اعتبار کاربر اقدام کند.

ج. تسویه‌حساب با هنرمند(کاربر) :

۱. برای آغاز تسویه‌حساب هنرمند(کاربر)،‌ چهار شرط ارسال محصول،‌ ثبت شماره مرسوله پستی یا اعلام وضعیت نوع ارسال غیرپستی، دریافت محصول توسط مشتری و اعلام رضایت او، و ثبت حساب بانکی شبا که مالکیت کامل آن متعلق به هنرمند(کاربر) است،‌ ضرورت دارد؛ بنابراین تا همه شرایط تسویه‌حساب وجود نداشته باشد، فرآیند تسویه‌حساب با هنرمند به جریان نخواهد افتاد.
۲. از هر تراکنش موفق،‌ طبق توافق زمان ایجاد گالری، کارمزد «مدوپد» کسر می‌شود و مابقی طبق زمان‌بندی «مدوپد» برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب بانکی (شبا) هنرمند(کاربر) واریز می‌گردد. همچنین «مدوپد» هزینه ارسال محصولات و رساندن آن به دست مشتری را از خریدار دریافت و طبق شرایط تسویه حساب، به حساب هنرمند(کاربر) پرداخت می‌کند.
۳. لازم به ذکر است که تسویه‌حساب در اسفند و فروردین هر سال، به دلیل تعطیلات رسمی و ترافیک نقل و انتقال بانکی و حسابداری پایان سال «مدوپد»، با کمی تغییر انجام خواهد شد و به طور معمول آخرین تسویه هر سال در آخرین هفته کاری اسفندماه و اولین تسویه در سال جدید کاری در نیمه دوم فروردین ماه انجام خواهد شد.
۴. ریز جزئیات تمام تراکنش‌های هنرمندان در «مدوپد» موجود است و «مدوپد» بر همین مبنا واریز را برای هنرمند(کاربر) انجام می‌دهد. «مدوپد» بسترهای لازم را برای مشاهده مبلغ تسویه‌نشده و ریز جزئیات توسط هنرمند(کاربر) فراهم می‌کند.
۵. هزینه کوپن‌های تخفیف به نوع کوپن بستگی دارد. اگر هنرمند(کاربر) کوپن را ایجاد کرده است، همه هزینه کوپن به عهده اوست. کوپن‌های ایجادشده توسط «مدوپد» نیز دو نوع هستند. یک نوع،‌ کوپن‌های تخفیفی خود «مدوپد» که تماماً به عهده «مدوپد» است. نوع دوم،‌ کوپن‌های مشارکتی که با ثبت‌نام هنرمند(کاربر) اعمال می‌شوند. هزینه این کوپن‌ها به صورت مشارکتی به عهده هنرمند(کاربر) و «مدوپد» است و درصد مشارکت بر اساس همان توافقی است که هنگام ثبت‌نام در هر طرح، هنرمند(کاربر) با «مدوپد» امضا می‌کند.

شرایط بازگرداندن محصول

رضایت مشتریان «مدوپد» از اصول بنیادین پلتفرم اجتماعی «مدوپد» است و «مدوپد» همه تلاشش را می‌کند که این رضایت، محقق شود. از این رو، امکان مرجوع کردن کالاهای دارای اشکال، از حقوق مشتری‌های «مدوپد» است. ضمن این که به هر حال «مدوپد» یک پلتفرم اجتماعی است و ذاتاً درصد خطا را نمی‌شود به صفر رساند اما این حق مشتری و نیز درخواست هنرمند برای لغو یا تاخیر در ارسال، طبق قوانین بازگرداندن محصول (عودت کالا) محفوظ است.

الف. انصراف از خرید توسط شما (کاربر) :

۱. بر اساس بند ۳۷ قانون تجارت الکترونیک،‌ در هر معامله از راه دور، «مصرف‌کننده» تا ۷ (هفت) روز کاری حق انصراف از خرید دارد. آغاز حق انصراف، برای کالاها از تاریخ تسلیم کالا به مصرف‌کننده است و برای خدمات، از روز انعقاد است. از این ‌رو، در «مدوپد» مصرف‌کننده با استفاده از لینک رهگیری سفارش که برایش پیامک می‌شود، همچنین از طریق ورود به حساب کاربری خود از طریق سایت یا اپلیکیشن، تا ۷ (هفت) روز از حق انصراف خود استفاده کند یا رضایت خود را ثبت یا مشکل را گزارش کند. در غیر این صورت و پس از گذشت هفت روز، سیستم به طور خودکار رضایت مصرف‌کننده را روی سفارش ثبت می‌کند.
۲. بر اساس بند ۳۷ قانون تجارت الکترونیک،‌ حق انصراف برای «مصرف‌کننده» لحاظ شده است و این حق در جایی است که یک طرف معامله فروشندگان کالا یا ارائه‌دهندگان خدمات و در طرف دیگر، مصرف‌کننده باشد؛ بنابراین اگر سفارش محصول (کالا و خدمات) به تعداد و به صورت عمده (مغایر با هدف مصرف) صورت بگیرید، حق انصراف شامل آن نمی‌گردد.
۳. طبق آیین‌نامه اجرایی مواد ۳۸ و ۴۲ قانون تجارت الکترونیکی (مصوب سال ۱۳۸۸)، مصرف‌کننده در موارد زیر به علت شرایط خاص کالا و خدمات، فاقد حق انصراف است:

الف. در مورد خدمات، در صورتی که با توافق مصرف‌کننده، ارائه آن قبل از پایان هفت روز کاری شروع شده باشد.
ب. ارائه خدمات برای تحویل موادغذایی یا سایر کالاهایی که مورد مصرف روزانه دارند.
ج. کالا یا خدماتی که قیمت آن‌ها توسط نوسانات بازارهای مالی تعیین می‌شود و خارج از اختیار تامین‌کننده است.
د. کالاهای ساخته‌شده با مشخصات فردی مصرف‌کننده که به طور واضح جنبه شخصی دارند یا این که به دلیل طبیعت آن‌ها نمی‌توانند بازپس داده شوند و یا این که به سرعت قابلیت فساد و خرابی دارند.
هـ. نوارهای صوتی و تصویری و نرم‌افزارهای رایانه‌ای بسته‌بندی‌شده که به وسیله مصرف‌کننده باز شده باشند.
و. روزنامه، نشریه و مجلات مطابق تعریف قانون مطبوعات.

ب. لغو سفارش توسط شما (کاربر) و پیش از ارسال و تسلیم کالا:

۱. بر اساس بند ۳۸ قانون تجارت الکترونیک، اعمال حق انصراف در فروش کالا، با تسلیم کالا به مصرف‌کننده شروع می‌شود؛ بنابراین شرایط لغو سفارش توسط شما (کاربر) و پیش از ارسال و تسلیم کالا از این قرار است:
الف. اگر شما (کاربر) پیش از این که هنرمند شروع به خرید مواد اولیه یا تولید یا بسته‌بندی محصول کند یا کالا از طریق انبار هنرمند (مانند طرح محصول ‌کوسن) ارسال شده باشد، از خرید خود (کل سفارش و سبد خرید) منصرف شود و به «مدوپد» اطلاع دهد و لغو سفارش از سوی «مدوپد» تایید شود، سفارش کالا لغو می‌گردد و قیمت کالا و هزینه ارسال، طبق زمان‌بندی «مدوپد» برای تسویه مالی دادوستدها،‌‌ به حساب مشتری بازگردانده خواهد شد.
ب. چنانچه انصراف از خرید، در بازه زمانی خرید مواد اولیه و ساخت یا بسته‌بندی و ارسال باشد، امکان لغو سفارش برای مشتری وجود ندارد.

ج. لغو سفارش توسط شما (کاربر) و پس از ارسال و تسلیم کالا:

۱. برای لغو سفارش پس از تسلیم کالا، لازم است شما (کاربر) پس از تحویل گرفتن کالا از فرصت قانونی (۷ روز) و نیز امکانات فنی «مدوپد» در سایت و اپلیکیشن‌ برای گزارش هر گونه مشکلی استفاده کند. در غیر این صورت، سیستم به طور خودکار رضایت کاربر را روی سفارش ثبت می‌کند و دیگر هیچ ادعایی مسموع نخواهد بود.
۲. به طور کلی، در صورت وجود هر گونه مشکل در کل سفارش تحویل گرفته‌شده یا بخشی از آن، شما (کاربر) علاوه بر ثبت گزارش، باید محصول/هایی را که مشکل دارند و نیز بسته‌بندی‌ اولیه هنرمند و بسته‌بندی ارسال (مانند کارتن پستی) را بدون تغییرات و مخدوش کردن آن، تا زمان حل و فصل موضوع و بازگرداندن آن‌ها نزد خود نگهداری کند.
۳. اگر مغایرت و مشکل، بدون باز کردن بسته‌بندی محصول، قابل‌مشاهده و تشخیص است، لغو سفارش در صورت حفظ وضعیت اصلی و اولیه سفارش، امکان‌پذیر است. همچنین اگر مغایرت و مشکل، پس از باز کردن بسته‌بندی محصول و استفاده از آن، قابل‌مشاهده و تشخیص باشد، لغو سفارش در صورت حفظ وضعیت موجود محصول و بسته‌بندی‌ اولیه هنرمند و بسته‌بندی ارسال، امکان‌پذیر است. در هر دو صورت، خریدار می‌بایست ضمن ثبت گزارش، با «خدمات مشتریان مدوپد» برای عودت محصول، تعیین گیرنده («مدوپد» یا هنرمند)‌ و نوع ارسال (مانند آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین نوع ارسال) هماهنگ کند.
۴. در صورت دریافت ناقص سبد خرید و عدم ارسال بخشی از سفارش توسط هنرمند، خریدار حق انصراف از خرید آن بخش ناقص را دارد که در این صورت، تنها وجه خرید همان بخش ناقص و بدون احتساب هزینه ارسال (هرچند آن بخش بیشترین وزن سبد خرید را داشته است)، طبق زمان‌بندی «مدوپد» برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب خریدار واریز می‌شود؛ و در صورت عدم انصراف خریدار، هنرمند می‌بایست پس از هماهنگی با «خدمات مشتریان مدوپد»، بخش ناقص سفارش را با هزینه خودش برای خریدار ارسال کند.
۵. در صورت ارسال محصول اشتباهی و خارج از سفارش ثبت‌شده، خریدار می‌بایست موضوع را به «خدمات مشتریان مدوپد» اطلاع دهد و تا حل و فصل شدن مسئله، محصول را نزد خود به امانت نگهداری کند. بدیهی است که هنرمند در مورد ارسال اشتباهی محصول و تبعات آن مسئول خواهد بود.
۶. تصاویر محصول برای اطلاع و کمک به خرید درج می‌شوند و تفاوت‌های جزئی محصول با آن‌ها ملاک لغو سفارش نیست، بلکه مغایرت با توضیحات و ویژگی‌های محصول و شرایط سفارش قابل ثبت گزارش و درخواست لغو آن است.
۷. در صورت آسیب‌دیدگی محصول/های سفارش بر اثر حمل‌ونقل یا باز کردن بسته‌بندی توسط خریدار، امکان لغو سفارش و انصراف از خرید امکان‌پذیر نیست.
۸. در صورت آسیب‌دیدگی محصول/های سفارش در اثر حمل‌ونقل هنگام ارسال محصول و تحویل به خریدار، طبق حالت‌های زیر عمل می‌شود:

الف. اگر سفارش از طریق انبار مرکزی هنرمندان در طرح «یه‌کاسه» ارسال شود، با رعایت شرایط بازگرداندن محصول (مانند حفظ وضعیت موجود محصول و بسته‌بندی‌ اولیه هنرمند و بسته‌بندی ارسال و بازگرداندن آن)، خسارت وارده از سوی «مدوپد» جبران می‌شود. این جبران خسارت، نافی مسئولیت شرکت پست و حق شکایت و پیگیری «مدوپد» از آن‌ها نخواهد بود.
ب. در صورت استفاده  از شبکه پستی کشور، آسیب‌دیدگی مشمول قوانین و شرایط شرکت پست ایران است و پیگیری و گرفتن خسارت با خریدار است؛ و  طبق شرایط بیمه‌نامه عمل خواهد شد. همچنین خریدار می‌تواند محموله پستی را که وضعیت فیزیکی آن آسیب دیده است، از مامور پست تحویل نگیرد و طبق ضوابط شرکت پست اقدام کند.

۹. اگر لغو سفارش توسط شما (کاربر)، به کل سفارش (همه محصولات داخل سبد خریدش) تعلق بگیرد و تایید شود، وجه سفارش به‌علاوه هزینه ارسال، به وی بازگردانده می‌شود اما اگر به بخشی از سفارش تعلق بگیرد، فقط وجه خرید همان بخش و بدون محاسبه هزینه ارسال (هرچند آن بخش، بیشترین وزن و هزینه ارسال سبد خرید را داشته باشد)، به وی بازگردانده می‌شود.
۱۰. در موارد پیش‌بینی‌نشده برای لغو سفارش یا بازگرداندن محصول، طبق توافق «مدوپد» و کاربران (هنرمند و خریدار) عمل می‌شود و در صورت اختلاف میان آن‌ها، مرجع رسیدگی به اختلاف و حل و فصل مسئله «مدوپد» خواهد بود.

فسخ و پایان همکاری:

«مدوپد» همواره از تداوم همکاری با شما (کاربر) و هنرمند(کاربر)  استقبال می‌کند اما طبیعتاً هر فصلی از همکاری مشترک ممکن است روزی به دلایلی قانع‌کننده از سوی یکی از طرفین یا هر دو پایان پذیرد. در این بند، به قواعدی می‌پردازیم که بر وقوع فسخ قرارداد همکاری میان «مدوپد» و شما (کاربر) و هنرمند(کاربر) حاکم خواهد بود:
۱. کاربر می‌تواند به صورت کتبی، درخواست فسخ حساب کاربری یا هنرمندی یا هر دو را به «مدوپد» اعلام کند.
۲. با درخواست کتبی فسخ از سوی کاربر و موافقت «مدوپد» و وقوع فسخ، هر گونه محتوایی که شما پیش از انجام فسخ همکاری در «مدوپد»، منتشر کرده‌اید، کماکان برای «مدوپد» قابل‌دسترسی خواهد بود.
۳. از آن جا که مطابق این سند، «مدوپد» یک مجوز قابل‌فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از «مدوپد»، به کاربر اعطا می‌کند، و نیز ایجاد حساب کاربری در «مدوپد» و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از «مدوپد»، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، فرانشیز و یا نظایر آن را مابین کاربر و «مدوپد» ایجاد نمی‌کند، «مدوپد» می‌تواند هر زمانی و به هر دلیلی و با/بدون اطلاع قبلی به کاربر، دسترسی وی به خدمات خود را به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و هنرمندی کاربر را از «مدوپد» حذف کند.
۴. حق قطع، تعلیق و تغییر در برخی خدمات «مدوپد»، در هر زمان و بنا به هر دلیلی، برای «مدوپد» محفوظ خواهد بود. «مدوپد» در این مواقع مسئولیتی نسبت به تاثیری که ممکن است این اقدامات بر کار و درآمد کاربر داشته باشد، نخواهد داشت.
۵. وقوع فسخ،‌ مانع لزوم پرداخت صورت‌حساب‌های پرداخت‌نشده کاربر و «مدوپد» نخواهد بود. همچنین پس از فسخ، سفارش‌‏های ثبت شده قبل از فسخ، معتبر و الزام‌آور است مگر این که میان «مدوپد» و کاربران توافق جدیدی صورت بگیرد.
۶. در صورت تخلف هنرمند نسبت به انجام تعهدات پیش از فسخ و توافقات صورت‌گرفته، حق پیگیری قانونی برای کاربران (خریداران) و «مدوپد» محفوظ است و «مدوپد» می‌تواند مطالبات و هزینه‌های خود و خریداران را از مانده اعتبار هنرمند نزد «مدوپد» کسر کند.

قوانین استفاده از برخی ابزارهای مدوپد:

• پذیرش قوانین و مقررات دعوت
• پذیرش قوانین و مقررات ارسال پیامک رایگان
• پذیرش قوانین و مقررات گفتگو
• پذیرش قوانین و مقررات انتشار محتوا در مدوپد

مرجع رسیدگی به اختلافات

۱. اختلافات میان هنرمند و خریدار: «مدوپد» بر اساس مدل طراحی‌شده خود بر آن است تا حد امکان دخالت مستقیم خود در روابط عرضه‌کنندگان و خریداران را کاهش دهد و پلتفرم اجتماعی «مدوپد» بر اساس خودگردانی پیش برود؛ اما با توجه به ضرورت پیگیری اختلافات احتمالی و حل و فصل سریع و مسالمت‌آمیز آن، در صورت بروز هر گونه اختلاف میان هنرمند و خریدار، «مدوپد» مرجع حل اختلاف است. «مدوپد» می‌تواند نماینده یا نمایندگانی را به عنوان داور/داوران مرضی‌الطرفین معرفی کند تا بر اساس مفاد این سند و قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و عدل و انصاف به اختلافات رسیدگی کنند. داوری «مدوپد» یا حکم این داور/داوران، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.
۲. اختلاف با «مدوپد»: مرجع رسیدگی به هرگونه اختلاف در تفسیر مفاد و اجرای این سند و هر گونه مسئله و مشکلی که ممکن است در جریان تعامل «مدوپد» با کاربر (اعم از خریدار و هنرمند) شکل بگیرد، «مدوپد» است. این اختلافات بدواً از طریق مذاکره در فضایی دوستانه و با حسن نیت کامل رسیدگی و حل و فصل خواهد شد و در صورت عدم حصول نتیجه از این طریق، مسئله مطابق مفاد این سند و قوانین جمهوری اسلامی ایران، ظرف مدت چهار ماه توسط تک داور معرفی‌شده از سوی «مدوپد» رسیدگی خواهد شد. حکم این داور، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.
۳. در صورت بروز اختلافات، در صورت توافق طرفین، انجام تعهدات اولیه تا حل و فصل کامل موضوع اختلافی ادامه می‌یابد و در غیر این صورت، تا زمان حل مناقشه، تعهدات طرفین متوقف خواهد شد.

ارتباط با بخش حقوقی:

۱. موارد درج نشده یا مبهم در این سند، تابع قوانین، آیین‌نامه‌ها و مصوبات مراجع قانونی کشور است.
۲. در صورت وجود هر گونه ابهام، سوال یا نقد و نظر درباره این سند، از طریق پست الکترونیکی info@modopod.com با بخش حقوقی «مدوپد» در ارتباط باشید.

>
0
مدوپد | سفارشگاه بی‌حدومرز
Logo
Enable registration in settings - general