۵ رنگ که مناسب اتاق خواب بزرگسالان است

۵ رنگ که مناسب اتاق خواب بزرگسالان است

رنگ‌ها چه تاثیری بر خواب دارند؟

خوابیدن پر تمام جوانب زندگی تاثیرگذار است. این را وقتی متوجه می‌شوی که شب قبل خوب نخوابیده‌ای و با چشمان خواب آلود به دانشگاه و محل کارت رفته‌ای. همه می‌پرسند خوبی؟ باید به همه بگویی که حالت خوب است و فقط شب را خوب نخوابیده‌ای. اگر نخوابیدن شما ریشه در اتاق خواب‌تان دارد یعنی با تم آن احساسی راحتی نمی‌کنید و برای همین شب‌ها دیر می‌خوابید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

خواب آرام نعمت است. این را باید از کسانی بپرسید که شب‌ها خواب ندارند، صبح‌ها با سر و شکل پف کرده از خواب بیدار می‌شوند و توان برخاستن از تخت‌خواب را ندارند. اما هر مشکلی راه‌حلی دارد. روانشناسان معتقدند اگر محیط خواب یا همان اتاق خواب دمای مناسب، رنگ و فضای مناسب داشته باشد، مغز در خواب ملاتونین ترشح می‌کند و می‌توانید راحت و آرام بخوابید. همراه ما باشید تا شما را با رنگ‌هایی آشنا کنیم که بهترین و بدترین انتخاب برای اتاق خواب بزرگسالان هستند.

 

سبز، انگار وسط جنگلید اما در آرامش

 اتاق خواب فقط تخت و سرویس روتختی و پرده و آباژور نیست. چیزی که در اتاق خواب غوغا می‌کند رنگ دیوار است. دیوار‌های سبز یا حتا سقف سبز با ترکیب رنگ سفید باعث می‌شود شما حس سرسبزی و آرامش داشته باشید و همین حس، وقت خواب به کمک‌تان می‌آید. سبز چمنی و سبز زیتونی بهترین انتخاب برای اتاق خواب بزرگسالان است که می‌توانید آن را با رنگ‌های بژ، سفید، قهوه‌ای ست کنید. مثلا دیوارتان ترکیبی از سفید و سبز باشد، پردها بژ، کمد و کنسول و مبل قهوه‌ای. این ترکیب رنگ زیباست و خوابتان را بهبود می‌بخشد. 

آبی، به لطافت ابرها

 آبی حس خونسردی در شما ایجاد می‌کند و همین حس باعث می‌شود شب‌ها راحت بخوابید، کابوس نبینید و تصور کنید که روی ابرها و در آسمانید. البته اگر همه دیوارها و وسایل اتاق خوابتان آبی باشد، حس سرما به شما تلقین می‌شود و بی‌خواب می‌شوید. برای همین بهتر است برای متعادل سازی اتاق خواب، فقط دیوار پشت تخت‌خواب یا سقف را آبی آسمانی یا آبی کاربنی کنید و از رنگ‌های طوسی و سبز و صورتی و به خصوص سفید برای دیگر وسایل اتاق مثل آباژور و پرده و فرش و روتختی استفاده کنید.

زرد، آفتاب خانه در اتاق خواب

این رنگ برای کسانی مناسب است که می‌ترسند و همین ترس باعث می‌شود دیرتر از حد معمول بخوابند. رنگ زرد حس امید و اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود ترس‌ها از وجود شما بروند. برای استفاده از این رنگ در اتاق خواب دور زرد کردن دیوار را خط بکشید. چون خیلی زیبا نمی‌شود. اگر هم قرار است دیوار را زرد کنید از تن‌های کمرنگ آن که به رنگ کرمی شبیه است استفاده کنید. اما زرد بهترین انتخاب برای رو بالشتی، رو تختی، پرده، آباژور و حتی فرش و تابلوهای روی دیوار است. زرد را می‌توانید  با رنگ‌های سفید، آبی فیروزه‌ای، قرمز و مشکی ست کنید.

نقره‌ای، مثل قصر پادشاهان

این روزها همه نقره‌ای را با اسم سیلور می‌شناسند. حقیقتش را بخواهید رنگ نقره‌ای، بیشتر از اینکه از لحاظ روانشناسی مناسب اتاق خواب باشد، زیباست و باعث می‌شود اتاق خوابی شیک داشته باشید. البته رنگ نقره‌ای باعث تعادل هورمونی می‌شود و کسانی که بی‌خوابی‌شان ریشه در مشکلات هورمونی دارد با این رنگ  خوابی راحت تجربه می‌کنند. می‌توانید از رنگ نقره‌ای برای رنگ دیوارها، تخت‌خواب، پرده، میز آرایش استفاده کنید. ترکیب این رنگ با صورتی و مشکی بسیار زیبا می‌شود.

نارنجی، گرم و رمانتیک

نارنجی، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اتاق خواب  به خصوص در فصل پاییز و زمستان است. این رنگ از نظر روانشناسی حس رمانتیک و احساساتی بودن را منتقل می‌کند. البته نمی‌توان از این رنگ روی دیوار اتاق استفاده کرد. اما نارنجی را می‌توان برای روتختی، رو بالشتی، پرده و حتی فرش و آویز لامپ استفاده کرد. نارنجی انتخاب خوبی برای زوج‌های جوان است و با سبز، صورتی، سفید و طوسی ترکیب زیبایی دارد.

دور این رنگ‌ها را خط بکشید

 رنگ‌های بنفش، خاکستری و قرمز برای اتاق خواب توصیه نمی‌شوند. بنفش قوه تخیل را تحریک می‌کند و خلاقیت را بالا می‌برد و همین باعث بی‌خوابی می‌شود. کابوس‌های شبانه هم نتیجه استفاده از این رنگ است.

خاکستری افسردگی و بی‌قراری می‌‎آورد و قرمز هم رنگی پرشور و حرارت است و فشار خون را بالا می‌برد و باعث بی‌خوابی می‌شود. استفاده از این دو رنگ در اتاق خواب یعنی سلام بر بیداری در شب. پس دور استفاده از این سه رنگ یعنی بنفش و خاکستری و قرمز در اتاق خواب بزرگسالان را خط بکشید.  

به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 0
بهترین قیمت
فندک طرح {نام طرح}

فندک طرح {نام طرح}

فروشنده :
۲۰,۴۰۰ تومان
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 0
پازل قلبی مدوپد طرح {نام طرح}

پازل قلبی مدوپد طرح {نام طرح}

فروشنده :
۶۵,۰۰۰ تومان
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 0
پرده نمایش برقی پروژکتور

پرده نمایش برقی پروژکتور

فروشنده :
۲,۱۹۹,۰۰۰ تومان
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 0
پیکسل با طرح حلقه گل پلومریا

پیکسل با طرح حلقه گل پلومریا

فروشنده :
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 0
کاور کوسن دورو طرح حلقه گل پلومریا

کاور کوسن دورو طرح حلقه گل پلومریا

فروشنده :
۱۳۶,۰۳۲ تومان  –  ۱۷۳,۴۷۲ تومان
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 1
- 6%
قنداق فرنگی نوزاد طرح {نام طرح}

قنداق فرنگی نوزاد طرح {نام طرح}

فروشنده :
۲۹۰,۰۰۰ تومان
>
0
مدوپد | سفارشگاه بی‌حدومرز
Logo
Enable registration in settings - general